Zwrot podatku z zagranicy Wielka Brytania

Rozliczanie podatków i pozyskiwanie zasiłków rodzinnych dla Polaków pracujących za granicą.

flag-wielka-brytania-img

Wielka Brytania
Generalnie rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii nie zawsze jest obowiązkowe jeśli jednak je zrobisz, możesz odzyskać pieniądze ze zwrotu podatku. Jeśli pracowałeś jako tzw. self-employment (samozatrudnienie – CIS) lub self-assessment (status samorozliczenia) to masz obowiązek rozliczyć się z podatku w Wielkiej Brytanii.

Podatek możesz odzyskać aż do 5 lat wstecz!

W ramach rozliczeń z Wielkiej Brytanii wykonujemy rozliczenia z: Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej i Walii.

Dokumenty od angielskiego pracodawcy potwierdzające kwoty Twojego wynagrodzenia i potrąconego podatku będą Ci potrzebne do zgłoszenia rozliczenia w brytyjskim urzędzie skarbowym:

• Dokument P45 – otrzymujesz od pracodawcy po zakończonej pracy

LUB

• Dokument P60 – otrzymujesz od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia

LUB

• Payslipy – są to rozliczenia Twojej wypłaty, wydawane przez pracodawcę zazwyczaj co tydzień, jeśli nie otrzymałeś P45 lub P60, możesz się rozliczyć na ich podstawie, jednak rozliczenie będzie trwało dłużej

LUB

• Statement of earnings – dokument, który informuje o dochodzie i podatku, zwykle jest wystawiany przez pracodawcę na firmowym papierze, możesz go dołączyć, jeśli nie masz P45, P60 lub payslip;

LUB

• Invoice – zamiast powyższych dokumentów, możesz otrzymać od pracodawcy tylko invoice. Ten dokument posiadasz również wtedy, gdy pracujesz jako tzw. self-employment.

Uwaga! Jeśli już zostałeś rozliczony, ale zagubiłeś czek, bądź jest przeterminowany, pomożemy Ci!

Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku kolejnego. Możesz rozliczyć się w dowolnym momencie, ale tylko jeśli jesteś pewien, że nie wrócisz do Wielkiej Brytanii przed 5 kwietnia. Brytyjski urząd skarbowy rozliczy Cie za wszystkie lata podatkowe, maksymalnie do 5 lat wstecz!

Jeśli nie posiadasz dokumentów od swojego angielskiego pracodawcy, zgłoś się do nas! Pomożemy Ci je odzyskać!

Wielka Brytania to jedno z najpopularniejszych miejsc gdzie Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych. Rozliczanie podatku tam nie jest obowiązkowe, ale jeżeli jednak zdecydujesz się to możesz liczyć na zwrot podatku. Zwrot podatku z zagranicy może wydawać się skomplikowanym procesem, który może być czasochłonny. Dlatego jesteśmy dla Ciebie i oferujemy pomoc w pozyskiwaniu zwrotu. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą.